Filiz Uzel HandMade

Filiz Uzel Hand Made ile %100 doğal... tepme keçe ve bitki baskı boyama

Hakkımda

Hünerli ellerin hayatı...

image18

  

Kayseri’de doğdum ve büyüdüm. Güzel Türkiye’min pek çok sanatçısını, bilim adamını ve iki Cumhurbaşkanı’nı yetiştiren Kayseri Lisesi’nde okudum. Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği’nden mezun olup iş hayatına adımımı attım. Uzun yıllar farklı sektörlerde, görevlerde ve şehirlerde çalıştım. İzmir’in de tozunu yuttum Kapadokya’nın da büyülü havasını soludum...

2016 yılında özel sektördeki yöneticilik görevimden ayrıldığımda kendimi keşfe yolculuğum başladı. Herkesin sakin bir kıyı kasabasına taşınmayı hayal ederek kaçtığı İstanbul’un keşmekeşine attım kendimi. Hayatıma giren yaratıcı ve yapıcı pek çok kişiden de güç aldım, harika arkadaşlıklar kurdum.

İSMEK’te ustam Muzaffer Çolakkadı’dan ve Cihangir Aşurov’dan minyatür dersleri aldım. Türk Kültürüne Hizmet Vakfı’nda, Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü hocası Arzu Karagöz’den geleneksel tepme keçeciliği dersleri aldım. Bitkisel baskı yöntemleri üzerine Beste Bonnard’dan ders aldım. 

Burada neler var?

image19

 

Tüm bu eğitimlerimi harmanlayarak kendi el emeğim tepme keçelerimi doğal boyama yöntemlerini de kullanarak başkalaştırma ve ipek kumaş üzerinde uygulama çalışmalarımı yapıyorum. Geleneksel ve doğal yöntemlerle bu malzemelerin günümüz şartlarında kullanılabilir ürünlere dönüştürülmesi ile ilgili çalışmalarım ve araştırmalarım devam ediyor.

Sadece kendim için birşeyler yapmak isterken sosyal medyanın yetersiz kaldığını anladığım zaman bu muazzamlığa herkesin yakından şahit olması için bu web sitesini kurdum ve organizasyonlar yapmaya başladım.


Uzun lafın kısası, okumaya, öğrenmeye, üretmeye, usanmadan deneyip durmaya ve sizlerle paylaşmaya devam ediyorum.

Sadece size özel...

image20


Bu ürünler bu dünyada biricik olan sizler için varoluşumun birer simgesi olarak, hayatınızda benden bir iz bırakma felsefesiyle meydana geldiler. Bu misyondan hareketle, sadece size özel, doğal ve kullanışlı ürünlerin bir eşi daha olmadığını bilmenizi isterim... Hediye verecekseniz sadece bir tane olacak, bir eşi olmayacak. Çok ama çok özel olacak. Unutulmaz olacak. Merak uyandıracak ve kıskandıracak...


Hem size hem  de sevdiklerinize bu değişiklik ve doğallık iyi gelecek.