Filiz Uzel HandMade

Filiz Uzel Hand Made ile %100 doğal... tepme keçe ve bitki baskı boyama

Geçmişte Neler Oldu?

image35

İlk Sergimizi Başarıyla Gerçekleştirdik...

 

Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi, Ürgüp'e 5 km mesafedeki Mustafapaşa’da (Sinasos) 150 yıllık tarihi bir konakta hizmet veriyor.  Kültür Bakanlığı'na bağlı Özel Müze statüsünü alan Kapadokya Müzesi, Kapadokya'da mutlaka görülmesi gereken müzelerden biri.  Kapadokya turunuza, Elyapımı bebeklerle tarih ve kültüre görsel bir yolculuk yaparak başlayın...Müze, pazartesi hariç her gün 10:00 - 18:00 arasında hizmet veriyor.  Konak, Ürgüp'e 5 km., Nevşehir havaalanına 30 km, Kayseri havaalanına ise, 60 km.mesafede. 

Müzeler haftası etkinlikleri kapsamında 18-22 Mayıs 2018 tarihleri arasında Kapadokya'daydım. Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi'nde, açılışı 18 Mayıs Cuma saat 16:00'da gerçekleşen sergime değerli katılımlarıyla şeref veren herkese teşekkürler. Basında Filiz Uzel sayfasına bakmayı unutmayın.

image36

Bayramda Kuşadası'ndaydık...

 

18-31 Ağustos 2018 tarihlerinde Türk Kültürüne Hizmet Vakfı ve Kuşadası Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlemiş olduğu Geleneksel Türk Sanatları Etkinliğinin açılışı Kuşadası Belediyesi Başkan yardımcısı sayın Ayşe Şerifoğlu ,vakfımız başkan vekili sayın Fatma Yücel Ayık hanımefendiler ve sanatseverler eşliğinde yapıldı. Vakfımızın keçe atölyesini temsilen katıldığım standımız, tasarım ve uygulaması bana ait olan keçe kıyafetlerim oldukça yoğun ilgi gördü. En büyük ilgi ise hazırlamış olduğum özel koleksiyonumdaki keçe kaftan içindi.  Bu organizasyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederim.